LITERATURAWYDARZENIA

Przestrzeń miejska okiem Filipa Springera

Przestrzeń miejska okiem Filipa Springera
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na niezwykłą rozmowę z dziennikarzem, pisarzem i fotografem zaprasza dr Xawery Stańczyk. Dyskusja odbędzie się w formule on-line i będzie dostępna dla wszystkich chętnych.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Blok urbanistyczny”, organizowanego przez Wolskie Centrum Kultury w Warszawie. Cykl spotkań z autorami książek i reportaży, których szerokim tematem twórczości jest miasto, porusza wątek związku przestrzeni z organizacją życia społecznego oraz planowania i sposobów użytkowania architektury miejskiej. Rozmowy prowadzi dr Xawery Stańczyk – poeta publicysta i antropolog kultury. Dotychczas w projekcie wzięli udział Joanna Erbel, Stanisław Łubieński i Artur Jerzy Filip., z którymi nagrane dyskusje można obejrzeć na platformie YouTube.

Rozmowa z Filipem Springerem

Spotkanie z pisarzem i dziennikarzem odbędzie się 12.01 o godzinie 19:00. Link do bezpłatnej transmisji będzie udostępniony na stronie wydarzenia na Facebooku. Inspiracją do zaproszenia Filipa Springera była publikacja rozszerzonego wydania jego książki „Wanna z kolumnadą”. Dzieło jest zbiorem reportaży dotyczących planowania przestrzeni miejskiej w polskich miastach. Autor zwiedził całą Polskę poszukując najciekawszych rozwiązań architektonicznych, a wydana w 2013 roku książka jest efektem jego poszukiwań. Teraz na rynku pojawiła się poszerzona wersja reportaży, o których Filip Springer opowie podczas spotkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*