WYDARZENIA

„Plakat wisi” – wystawa polskiego plakatu w galerii Starego Browaru!

kevin Baquerizo/unsplash.com
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z początkiem września do jednej z poznańskich galerii zawitała wyjątkowa wystawa przedstawiająca najwybitniejsze dzieła polskiej szkoły plakatu. 

Projekt „Plakat wisi” to jeden z elementów programu obchodów 19. urodzin Starego Browaru przypadających na 5 listopada. W ramach uroczystości na terenie galerii organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, które nawiązują do wyjątkowego charakteru obiektu. „Plakat wisi” to wystawa celebrująca najwybitniejsze i najpopularniejsze na świecie dzieła tzw. polskiej szkoły plakatu. Na wystawie będzie można obejrzeć dzieła Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy. Goście będą mogli także obejrzeć jeden z najdroższych polskich plakatów, „Robotnicy – budowa” Wojciecha Fangora, sprzedany w 2021 roku na aukcji za 121 tysięcy złotych. Większość wystawionych prac pochodzi z prywatnych zbiorów kolekcjonera i znawcy polskiej sztuki plakatu Piotra Dąbrowskiego. 

Informacje dla zwiedzających 

Wystawa znajduje się w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru. Plakaty można oglądać po wykupieniu biletu w cenie 10 złotych od osoby. W każdy pierwszy wtorek miesiąca wejście na wystawę jest bezpłatne. Zwiedzający mogą odwiedzać galerię od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00–20:00. Wystawa „Plakat wisi” potrwa do 28 lutego 2023 roku. 

Zdj. główne: kevin Baquerizo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*