INNE

Kryształ górski można zaliczyć do wyjątkowych kamieni szlachetnych

Kryształ górski można zaliczyć do wyjątkowych kamieni szlachetnych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kryształy górskie uważane są za najsilniej oczyszczane kamienie. Dlaczego warto posiadać taki kamień? Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo potrzebnych informacji.

Jakie są właściwości kryształu górskiego?  

Kryształ górski zawdzięcza swoją nazwę greckiemu słowu krystallos, które oznacza lód. Grecy uznali, że kamień ten zesłany jest na ziemię przez bogów i jest zamrożonym kawałkiem lodu. Kryształowi przypisywano także silne działanie, które ma wpływ na oczyszczanie ciała, umysłu oraz ducha. 

Naturalny kryształ górski jest przeźroczystym i bezbarwnym kamieniem z grupy kwarców. Ma on lekki połysk, więc to jak wygląda kryształ górski, sprawia, że wiele osób chce go mieć. Z kryształem górskim możemy spotkać się na całym świecie, także w Polsce, gdyż stanowi on składnik wielu skał. Można go spotkać w wielu odmianach, w zależności od tego jaką posiada domieszkę innych pierwiastków. 

Surowy kryształ górski jest kruchy oraz łamliwy, ale posiada on także wyjątkową moc. Ma on niesamowitą energię, wzmacnia oddziaływanie innych kamieni, które są w jego pobliżu. 

Kryształ górski – czy może ustrzec przed negatywną energią?

Kryształ górski jest kamieniem, który posiada moc neutralizacji negatywnych energii, a także oczyszczania aury. Taki kryształ pomaga w okresach stresu oraz niepokoju, zamieniając złą energię w dobrą. Odpycha złą energię, a tą która czerpie zamienia w dobrą. Może pomóc pozbyć się przeciwności losu. 

Poza tym kryształ ten pobiera energię od ludzi oraz z otoczenia, w między czasie poddaje ją transformacji i zamienia w dobrą. Kryształ zachęca również do pozytywnego myślenia. Wpływa na zachowania i zmianę nastawienia do życia. Poza tym ma wpływ na funkcjonowanie mózgu, wzmacnia zdolność odbioru wydarzeń oraz zachęca do optymistycznego spojrzenia na przyszłość. 

Kryształ górski rodzi optymizm i może doprowadzić do zmiany spojrzenia na rzeczywistość, zwiększenie samoświadomości i umiejętności życia samemu z sobą. 

Kryształ górski – właściwości zdrowotne

Przezroczysty minerał ma również spory wpływ na zdrowie. Jest to najdoskonalszy kamień leczniczy. Jednym z jego właściwości jest szybsza możliwość gojenia ran oraz oparzeń. Do właściwości takich minerałów należy także łagodzenie bóli miesiączkowych. Wspomaga on również leczenie guzów nowotworowych. Kryształ górski wspiera także pracę narządów płciowych i dobrze wpływa na płodność zarówno kobiet jak i mężczyzn. Poza tym stymuluje on również pracę mózgu oraz reguluje przepływ krwi w organizmie. 

Kryształy te mają nie tylko niesamowity wygląd, ale także wspaniałe właściwości. Są minerałem nadzwyczaj odpornym. Żeby wzmocnić ich działanie należy przemywać je pod bieżącą wodą. Wtedy oczyszcza się on od zebranej energii. Kamień można także wystawić na działanie promieni słonecznych, aby mógł się naładować.        

Właściwości kryształów nie zostały potwierdzone medycznie, lecz coraz częściej są stosowane podczas terapii niekonwencjonalnych. Zdaniem uczonych mają one wewnętrzną siłę, która neutralizuje i oczyszcza organizm z toksyn oraz złej energii. Kamienie mogą wspomagać przy tak prozaicznych chorobach jak przeziębienie, ale także przy o wiele poważniejszych jak nowotwory. Ludzie, którzy korzystają z kryształów wykazują, że przyczyniają się one do poprawy witalności, regulacji pracy serca czy działają wspomagająco na układ odpornościowy czy system nerwowy. Warto włączyć je do walki z chorobami, takimi jak choroby psychiczne, choroby tarczycy czy depresja.   

 Fot.: materiał Klienta 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*