MUZYKA

Najpiękniejsze piosenki filmowe, które zapisały się w historii muzyki

John Matychuk/unsplash.com
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy miłośnik kina ma swoje ulubione piosenki filmowe. Zobacz naszą listę tych najpiękniejszych, na której znajdziesz zarówno klasyki gatunku, jak i kilka zaskakujących propozycji.

Piosenki z filmów – nagrody

Muzyka jest obecna w każdym filmie. Gdy jest dobrze dobrana, idealnie wkomponowuje się w fabułę i podbija nastrój filmu – może wzruszać, podkręcać atmosferę grozy lub radosny nastrój bohaterów. Muzyka w filmie odgrywa tak dużą rolę, że nie sposób wyobrazić sobie filmu bez niej. Piosenki z filmów zajmują ważne miejsce w branży filmowej, o czym świadczą też nagrody przyznawane ich twórcom – Oscar, Złoty Glob i wiele innych.

Piosenki filmowe – czego warto posłuchać?

Jesienny wieczór z książką na kanapie? Uzupełnij go muzyką! Piosenki z filmów to bardzo ciekawe kryterium wyboru i warto się pobawić w poszukiwanie swoich typów. Nasza lista niech będzie dla Ciebie inspiracją do stworzenia własnej playlisty piosenek filmowych. 

Najpiękniejsze piosenki z filmów – najpopularniejsze tytuły

Szukając w sieci najpiękniejszych piosenek z filmów, znajdziemy wiele list zawierających klasyki z tej kategorii. Nikogo nie zdziwi obecność na tej liście piosenki „Unchained Melody” (wyk. The Righteous Brothers) z filmu „Uwierz w ducha” czy znacznie nowszego „Shallow” (wyk. Lady Gaga, Bradley Cooper) z „Narodzin gwiazdy”. Nie warto skupiać się tylko na tych najpopularniejszych, warto przyjrzeć się też tym mniej znanym lub nieco już zapomnianym piosenkom filmowym. Nie można też zapomnieć o piosenkach z seriali – tam też znajdziemy perełki!

Piosenki z filmów warte uwagi

Mrs. Robinson” (wyk. Simon & Garfunkel) z filmu „Absolwent” to piosenka, która została napisana specjalnie na potrzeby filmu. Mówi się, że „Mrs Robinson” miała szansę na zdobycie Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną (czyli piosenkę napisaną specjalnie do filmu), jednak nie została nominowana, gdyż Simon & Garfunkel nie wypełnili formularzy zgłoszeniowych.

Bezwładnie” (wyk. Micromusic feat. Skubas) z filmu „Chemia” to polska propozycja na naszej liście. Nostalgiczna piosenka powstała na potrzeby filmu, którego fabuła jest inspirowana historią założycielki Fundacji Rak’n’Roll – Magdaleny Prokopowicz.

Girl You’ll Be a Woman Soon” (wyk. Urge Overkill) z filmu „Pulp Fiction” to klasyka. Każdy, kto widział film, kojarzy tę piosenkę z tańczącą Umą Thurman. W filmie wykorzystano cover piosenki w wykonaniu Neila Diamonda.

Piosenki z seriali – co warto przesłuchać?

Seriale również są opatrzone ciekawymi piosenkami. Naszą nieco nieoczywistą propozycją jest „You’re Dead” (wyk. Norma Tanega) z serialu „Co robimy w ukryciu”. Piosenka pochodzi z roku 1966 i zdecydowanie warto ją przesłuchać.

Nasza kolejna propozycja piosenki z serialu to pewniak. „Cold Little Heart” (wyk. Michael Kiwanuka) z „Wielkich kłamstewek”. To serial z doborową obsadą, ciekawą fabułą i zdecydowanie dobrą piosenką z czołówki. 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć piosenki z najpopularniejszego serialu. „I’ll Be There For You” (wyk. The Rembrandts) z serialu „Przyjaciele” wywołuje uśmiech na twarzach fanów produkcji.

A Ty, jaką piosenkę byś dodał do naszego zestawienia?

Zdj. główne: John Matychuk/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*