MUZYKAWYDARZENIA

Młodzi muzycy spotkają się z Mistrzami – startuje program Music Masterclass

Młodzi muzycy spotkają się z Mistrzami – startuje program Music Masterclass
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Muzyka to twoja pasja? Chcesz dotrzeć ze swoją twórczością do szerszej publiczności? Sprawdź, czym jest program stypendialny Music Masterclass Fundacji Fabryki Norblina.

Program Music Masterclass skierowany jest do młodych, zdolnych i profesjonalnych muzyków, którzy chcą rozwijać swoją karierę i szkolić umiejętności pod okiem doświadczonych autorytetów polskiej sceny muzycznej: Natalii Przybysz, Kuby Badacha, Andrzeja Smolika, Hani Rani, Natalii Przybysz, Piotra Metza, Marka Napiórkowskiego oraz Adama Sztaby. Projekt odbywa się również z udziałem reżysera Andrzeja Saramonowicza, który jest odpowiedzialny za realizację materiałów wideo promujących program.

 Music Masterclass to kompendium wiedzy merytorycznej, praktycznej oraz artystycznej, które pozwoli naszym stypendystom na świadome podejmowanie kolejnych kroków w kreowaniu kariery muzycznej. Aby osiągnąć sukces, niezbędna jest jednak ich determinacja. My dajemy najlepszy model wędki i uczymy technik jej zarzucania, od nich samych zależeć będzie, czy i jak ją wykorzystają.

– podkreśla Patrycja Słomczyńska, członek zarządu Fundacji Fabryki Norblina i pomysłodawczyni programu.
Fundacja Fabryki Norblina – Music Masterclass – Muzyka (official video)

Kto może zgłosić się do programu?

Udział w projekcie może wziąć każdy pełnoletni twórca albo zespół, który nie ma na swoim koncie podpisanego kontraktu lub współpracy z profesjonalną wytwórnią muzyczną. Zgłoszenia są przyjmowane przez stronę internetową musicmasterclass.pl do 21.02.2021 włącznie. Spośród wszystkich zgłoszeń na przełomie lutego i marca br. jury programu dokona wyboru pięciu stypendystów, którzy zostaną objęci kompleksowym wsparciem merytorycznym i mentorskim.

Do współpracy zaprosiliśmy Mistrzów o imponującym dorobku artystycznym i bogatym doświadczeniu. Każdy z nich ma świadomość trudności funkcjonowania świata artystycznego i chętnie podzieli się z młodszymi artystami cennymi wskazówkami. Konfrontacja zdolnych, kreatywnych muzyków, stojących dopiero przed wrotami do kariery z osobami funkcjonującymi w branży od lat, będzie dla stypendystów niewątpliwie ogromną okazją do zweryfikowania ich drogi artystycznej i zderzenia świata marzeń z realną ścieżką, którą konsekwentnie chcą podążać 

– dodaje Patrycja Słomczyńska.

Profesjonalna wiedza i umiejętności

Wybrani stypendyści będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do funkcjonowania na współczesnym rynku muzycznym. Wezmą udział w spotkaniach m.in.: z zakresu prawa, psychologii, kreowania wizerunku, kontaktów z mediami oraz tworzenia tekstów. Dowiedzą się również, jak wygląda profesjonalna współpraca z wytwórnią muzyczną i menedżerami.

Ponadto w czasie programu będą mieli okazję pracować pod okiem mentorów nad swoimi utworami, które następnie nagrają oraz wyprodukują w profesjonalnym studio muzycznym. Ich promocją zajmie się partner programu Independent Digital. Single pojawią się m.in. na popularnej platformie Tidal. Stypendyści staną się również rezydentami Fabryki Norblina, gdzie zaprezentują swoją twórczość w ramach różnych wydarzeń kulturalnych. Zwieńczeniem ich pracy będą indywidualne warsztaty ze wszystkimi Mistrzami, które odbędą się w kwietniu.

Pomysłodawcą i fundatorem programu Music Masterclass jest Fundacja Fabryki Norblina we współpracy z The Art Makers – firmą prowadzącą działalność w zakresie promocji kultury.

Fot. materiały prasowe organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*