LITERATURA

Lipcowe premiery literackie

Lipcowe premiery literackie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacyjny sezon to idealny czas na czytanie książek. Podpowiadamy po które pozycje warto sięgnąć w nadchodzącym miesiącu!

„Domy pisarzy” Marzena Bajon-Mróz

Reportaż dziennikarki, podróżniczki i fotografki to relacja opowiadająca nie tylko o życiu słynnych literatów, ale także przegląd ich mieszkań, pracowni, biblioteczek czy rodzinnych domów. Autorka zagląda w zakamarki dokumentów, kolekcji, biurek, szuflad i szaf, takich pisarzy, jak Tomasz Mann, Witold Gombrowicz, Oscar Wilde, Czesław Miłosz, Michaił Bułhakow czy Ernest Hemingway. Książka zadebiutuje na rynku 7 lipca.

„Dom” Emma Becker

Francuska pisarka mieszkająca na co dzień w Berlinie zatrudniła się w jednym z niemieckich domów publicznych. Mieszkała w nim i pracowała przez dwa lata przyglądając się prostytutkom i mężczyznom korzystającym z ich usług. Książka jest połączeniem powieści i literatury faktu, która opisuje solidarność i życzliwość kobiet oraz mężczyzn poszukujących bliskości w domu publicznym. Nagrodzona w wielu prestiżowych konkurach książka pojawi się na polskim rynku 7 lipca.

„Czterdzieści zasad miłości” Elif Shafak

Poprzednia książka tureckiej pisarki została przyjęta w Polsce z dużym entuzjazmem. Zainteresowanie było na tyle duże, że autorka udostępniła na swoim profilu fotografię od polskiej czytelniczki. Powieść 'Czterdzieści zasad miłości” została oryginalnie wydana w 2008 roku, jednak dopiero teraz doczekała się polskiego tłumaczenia. Opowieść o dojrzałej Amerykance zmieniającej swoje poukładane dotychczas życie ma premierę 14 lipca.

Zdjęcie główne: Goffkein/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*