FILM

Do jakich kin będzie można pójść od 21 maja?

Do jakich kin będzie można pójść od 21 maja?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami do placówek kulturalnych będzie można wrócić tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładało, jednak nie wszystkie kina planują się otworzyć w tym terminie.

Według opublikowanego na początku maja harmonogramu kina, teatry oraz ośrodki kultury miały zostać otwarte dopiero 29 maja. Jednak w związku z zmniejszającą się liczbą zakażeń rząd postanowił o przyspieszeniu tego terminu. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem kina czy teatry będą mogły działać od 21 maja z 50% zapełnieniem miejsc na widowni. Niektóre placówki z entuzjazmem przyjęły zmianę decyzji, jednak nie wszystkie z największych sieci kinowych planują terminowe otwarcie.

Dokąd można wybrać się na film?

Z wcześniejszego terminu otwarcia w większości skorzystają kina studyjne i miejskie w całej Polsce. Repertuary na weekend otwarcia powinny pojawić się już w połowie tego tygodnia. Z sieciówek kinowych swoje terminowe otwarcie ogłosiła sieć kin Helios. Do placówek sieci Multikino oraz Cinema City widzowie będą mogli udać się dopiero w piątek 28 maja.

Fot. Marc Fanelli-Isla/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*