WYDARZENIA

ABC Awangardy: Ikony – wykłady online

ABC Awangardy: Ikony – wykłady online
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na kolejne spotkanie ze sztuką awangardową zapraszają Cricoteka oraz Ośrodek Badań nad Awangardą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Cykl wykładów pod nazwą „ABC Awangardy” odbywa się co dwa tygodnie w formule online. Najbliższe spotkanie 9 marca o godz. 18.00 prowadzone przez Izabelę Curyłło-Klag będzie poświęcone polskiemu pisarzowi i malarzowi – Witkacemu. Tuż po nim uczestnicy mogą wziąć udział w dyskusji na temat życia i twórczości artysty. Transmisja wydarzenia odbędzie się na profilu FB ośrodka Cricoteka. Organizatorzy zapowiadają również kolejne spotkania. Poniżej harmonogram poszczególnych wykładów:

  • 23 marca – Mychajło Semenko (prowadzenie: Iwona Boruszkowska)
  • 6 kwietnia – Tadeusz Kantor (prowadzenie: Katarzyna Fazan)
  • 20 kwietnia – Themersonowie (prowadzenie: Agnieszka Karpowicz/Honorata Sroka)

O cyklu „ABC Awangardy”

Inicjatorzy projektu zachęcają do wysłuchania prelekcji oraz wspólnej dyskusji na temat życia i twórczości znakomitych artystów reprezentujących sztukę eksperymentalną. Wśród nich znajdują się kultowe nazwiska w świecie awangardy, np. Siergiej Eisenstein czy Tadeusz Peiper, ale również bardziej niszowi twórcy, jak Gherasim Luca. Podczas wykładów poruszane są tematy dotyczące nie tylko sztuk plastycznych, ale również literatury, teatru, muzyki i kina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*