FILMWYDARZENIA

Jutro startuje Energa Camerimage w Toruniu!

Jutro startuje Energa Camerimage w Toruniu!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego odbędzie się w całości on-line. Organizatorzy przygotowali jednak wiele atrakcji i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Do udziału w festiwalu upoważnia karta wstępu. Do dzisiaj, czyli w ramach przedsprzedaży, karta kosztuje 150 złotych, w trakcie festiwalu 180 złotych. Karta pozwala nie tylko na projekcje ponad 170 przygotowanych w festiwalowym harmonogramie filmów, ale także na uczestnictwo w seminariach i spotkaniach z twórcami filmowymi. Specjalnie na tę wirtualną edycję przygotowano wirtualny market CKK Jordana, po którym posiadacze karty wstępu będą mogli się poruszać. Na potrzeby festiwalu w formie on-line powstała strona online.camerimage.pl, na której po rejestracji będzie można uczestniczyć w projekcjach i wydarzeniach. Dostęp do pokazu filmowego będzie możliwy przez 48 godzin od startu projekcji oznaczonej w programie. Co więcej użytkownik będzie mógł obejrzeć film jedynie 4 godziny od momentu wciśnięcia „start” na swoim profilu. Zasad uczestnictwa w festiwalu jest kilka, ale warto przez nie przebrnąć, gdyż lista tegorocznych gości Camerimage jest wypełniona największymi gwiazdami światowego kina.

Co warto zobaczyć?

Pośród zaproszonych gości można znaleźć Viggo Mortensena, który podczas pierwszego dnia festiwalu zaprezentuje film „Falling” napisany i wyreżyserowany przez siebie. Podczas seminarium z pewnością opowie o swoim debiucie fabularnym. W gronie wybitnych reżyserów pojawi się również niedzielna rozmowa ze Spikem Lee. 15 listopada to także data seminarium w towarzystwie Georga Clooneya, które odbędzie się po pokazie jego najnowszego filmu zrobionego na zlecenie Netflixa – „Niebo o północy”. W poniedziałek będzie można obejrzeć polski film „Magnezja” Macieja Bochaniaka. Premierę ogólnopolską produkcji przesunięto ze względu na pandemię, więc festiwal będzie pierwsza okazją do obejrzenia filmu z Mają Ostaszewską, Magdaleną Boczarską, Dawidem Ogrodnikiem czy Borysem Szycem. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych prawie 170 filmów w 10 kategoriach konkursowych. Wśród filmów, na które warto zwrócić uwagę znajdą się też takie produkcje jak : „Glorias”, „Helene”, „Szarlatan” Agnieszki Holland, czy tegoroczny polski kandydat do Oscara „Śniegu już nigdy nie będzie” Szczegółowy harmonogram wydarzeń na Camerimage można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Fot. Materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*