FOTOGRAFIA

Startuje Vintage Photo Festival!

Startuje Vintage Photo Festival!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dniach 18.09-03.10.2020 w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej „Vintage Photo Festival!” Wystawy, spotkania autorskie, koncerty oraz pokazy filmowe to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników.

Wystawy polskich i zagranicznych twórców

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest wolność. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć wystawy polskich i zagranicznych fotografów, wśród nich są m.in.: Marcelo Aragonese, Camila Alvarez, Katarzyna Kryńska, Iwona Germanek, Filippo Bardazzi, Paz Olivares Droguett oraz Ciro Battiloro.

Nintage Photo Festival będzie również doskonałą okazją, aby zobaczyć niezwykłą wystawę zdjęć wykonanych na ulicach Bydgoszczy pod nazwą „Modne lata 20., lata 30. Street fashion w obiektywie lajkarzy”. Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, jak również zbiorów prywatnych.

Vintage Photo Festival – Bolesław Langer | wspomnienia |

W programie znajdziemy również również występy muzyczne. W ramach festiwalu wystąpią m.in.: Monika Borzym oraz trio Pawlicki/Knorps/Górzyński.

Vintage Grand Prix

W ramach festiewalu odbywa się również konkurs fotograficzny Vintage Grand Prix na najlepsze zdjęcia wykonane w technikach tradycyjnych, takich jak m.in.  fotografia z kliszy, fotografia z błony, polaroid, czy camera obscura.

O festiwalu

Pomysł Festiwalu narodził się w 2015 roku z pasji do fotografii analogowej oraz nawiązuje do bogatych tradycji fotograficznych Bydgoszczy. Co roku gości wielu znakomitych artystów. Jego gośćmi byli dotychczas m.in.: Eva Rubinstein, Tadeusz Rolke oraz Wojciech Prażmowski.

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*