MUZYKA

Przegląd najciekawszych koncertów tej jesieni

Przegląd najciekawszych koncertów tej jesieni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Miniony rok obfitował w odwołane koncerty i wydarzenia muzyczne, dlatego miłośnicy tego typu rozrywek z radością przyjęli koniec pandemicznych obostrzeń.

Jesienią artyści i organizatorzy wydarzeń z całą mocą wykorzystują brak ograniczeń – ruszają opóźnione wiosenne trasy koncertowe, odbywają się cykliczne festiwale, realizowane są ciekawe projekty muzyczne oraz huczne jubileusze.

Jeszcze w październiku

13.10 (ostatni koncert 10.12) rusza trasa koncertowa Darii Zawiłow promująca jej najnowszy album „Wojny i noce”. Artystka zagra w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań i inne. Widzowie usłyszą nowe single, zachowane specjalnie na okazję trasy, ale też utwory znane z poprzednich albumów.

22.10 (ostatni koncert 4.12) fani Igora Herbuta będą mieli okazję, by na żywo posłuchać utworów z ostatniej solowej płyty artysty. Trasa koncertowa obejmuje 9 polskich miast w tym Wrocław, Kraków, Poznań czy Szczecin. Utwory z albumu „Chrust” wzruszają, poruszają i zmuszają do refleksji, a występy odbędą się na najpiękniejszych salach koncertowych Polski.

23.10 scena w Starym Klasztorze we Wrocławiu rozbrzmi dźwiękami ska i punku w wykonaniu amerykańskiego zespołu Less Than Jake. Supportować będzie mu słoweński zespół rockowy Elvis Jackson oraz krakowski CF98. Fani punku w różnych odsłonach nie będą zawiedzeni. Tego samego wieczoru mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję posłuchać zespołu Laboratorium Pieśni. Grupa utalentowanych pieśniarek od 2013 roku zachwyca swoimi aranżacjami ludowych pieśni, m.in.: polskich, skandynawskich, albańskich czy ukraińskich, przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów etnicznych.

29.10 w Gdańsku i 8.11 w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom poezji śpiewanej. „Astronomia poety. Baczyński” to projekt Meli Koteluk oraz kwartetu Kwadrofonik, który przenosi wiersze młodego poety w świat muzyki. Tego samego dnia wrocławska widownia Starego Klasztoru będzie bawić się do rytmów latino i bałkańskich. Na scenie pojawią się składy Faustina Calavera, grający latynoamerykańską muzykę cumbia, oraz Warsaw Balkan Madness, którego repertuar przeniesie nas do południowo-wschodniej Europy.

Koncerty listopadowe

3.11 swoje 65-lecie świętuje Piwnica pod Baranami. Z tej okazji liczni artyści „piwniczni” wszystkich pokoleń przygotowali repertuar obfitujący w najbardziej znane utwory muzyki kabaretowej.

7.11 ponownie w swoje progi zaprasza Stary Klasztor we Wrocławiu. Tym razem na wyjątkowy koncert połączony z wystawą plakatów wrocławskiego gitarzysty i ilustratora Macieja Świętego. Wydarzenie „Let’s Rock! – Złote Lata MTV” inspirowane jest kultową stacją i nie zabraknie na nim największych przebojów rockowych wykonanych na żywo przez Agnieszkę Bednarek, Adama Sypułę i Wojciecha Lechończaka.

16.11 (Kraków) i 17.11 (Warszawa) w Polsce zagra petersburski zespół Otava Yo, który swoją muzykę określa jako russian beat. W swoim repertuarze łączą tradycyjne dźwięki rosyjskie, etno i folk z dużą dozą poczucia humoru oraz skocznych bitów.

19–20.11 we Wrocławiu odbędą się dwa duże festiwale muzyczne. Dla fanów muzyki hip-hopowej Hip Hop Festival, na którym wystąpią tacy artyści jak Paluch, Guzior, O.S.T.R. czy Sarius. Z kolei miłośnicy bardziej różnorodnych dźwięków będą mogli pobawić się na One Love Music Festival, gdzie królować będą utwory electronic, alternative, ska, dubstep, soul, dancehall i wiele innych.

Zdjęcie główne: Austin NeillHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*