Teatr Muzyczny Capitol proponuje zarówno nowatorskie formy sztuki, jak i klasyczne spektakle. Przedstawienia kieruje do dzieci i do dorosłych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie! Sprawdź, co teatr przygotował na jesień!
Lubisz słuchać piosenek Agnieszki Osieckiej? W takim razie wybierz się na recital Justyny Szafran. Utalentowanej wokalistce będą towarzyszyć Kuba Olejnik (kontrabas) i Rafał Karasiewicz (pianino), którzy zaaranżowali poszczególne utwory. Za stylizację i kostiumy odpowiedzialna jest Anna Grygier z City Code. Pamiętaj, by przybyć do Teatru Capitol przynajmniej 15 minut przed rozpoczęciem występu. Perełką będzie premierowy numer – Olejnik skomponował muzykę do nieznanego dotąd wiersza Agnieszki Osieckiej. Program obejmuje 14 utworów. Na koncercie usłyszysz takie dzieła jak: „Ulica Japońskiej Wiśni”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko-cud”, „Umrzeć z miłości” czy „Piosenka pięknej nieznajomej”.
Kiedy Dorotka pokonuje Złą Czarownicę ze Wschodu, wyrusza ze swym psem Toto w niesamowitą przygodę, która oczarowała miliony ludzi na całym świecie. Wraz z przyjaciółmi – Strachem na Wróble, Tchórzliwym Lwem i Blaszanym Drwalem – spotykają wielkiego Czarnoksiężnika z krainy Oz. Spełni ich życzenia tylko wtedy, gdy uwolnią świat od Złej Czarownicy z Zachodu. To wspaniały musical dla całej rodziny.
Wyjątkowy spektakl obejmuje prawie 20 piosenek z twórczości Davida Bowie’ego. Za aranżację utworów odpowiadali David Bowie i Henry Hey. Możesz tutaj usłyszeć zarówno najpopularniejsze single w nowej odsłonie („Heroes”, „Changes”, „Life on Mars”), jak i kawałki skłaniające do refleksji („Always Crashing in the Same Car”, „It’s No Game (Part 1)”, „Dirty Boys”). Dodatkowo usłyszysz cztery piosenki, które powstały specjalnie na potrzeby spektaklu. Chodzi tutaj o „When I Met You”, „Lazarus”, „No Plan” oraz „Killing a Little Time”. Napisany przez Davida Bowie’ego i Endę Walsh „Lazarus” został zainspirowany powieścią Waltera Tevisa „Człowiek, który spadł na ziemię”.
Teatr Capitol proponuje również niezapomniany spektakl: „Blaszany Bębenek”. Skierowany jest do widzów powyżej 16 roku życia. Warto przypomnieć, że premiera odbyła się w Capitolu w 59 rocznicę wydania powieści. „Blaszany bębenek” łączy historię, horror, burleskową kreskówkę i satyryczną bajkę z żywymi, emocjonalnymi obrazami. Główny bohater, Oskar Matzerath, gra na bębenku, by oderwać się od rodziny i wydarzeń rozgrywających się wokół niego. Grozę jego narracji potęguje lalka tintamareska animowana przez utalentowaną aktorkę.
„Blaszany bębenek” Gϋntera Grassa to wybitna powieść XX wieku. Idealnie definiuje epokę we wszystkich jej wzlotach i upadkach: nastrojach, atmosferze, maniach, prądach i historiach. Z pozoru opowiada o losach Oskara Matzeratha: uwięzionego maniaka, paranoika, posiadacza nadprzyrodzonych darów, mściwego geniusza, miniaturowego tyrana, obsesyjnego bębniarza. Spektakl przedstawia nie tylko jego losy, ale też historię niezależnego miasta portowego Gdańsk, Niemiec i świata jako całości. Doskonale i klarownie oddaje klimat XX wieku.
Aby uwolnić swojego ojca i siebie od tyranii matki, Piotr Riviere postanowił ją zabić. 3 czerwca 1835 roku wszedł z hakiem do swojego małego normandzkiego domu i zabił swoją matkę, osiemnastoletnią siostrę i siedmioletniego brata. Następnie w więzieniu napisał pamiętnik, by uzasadnić swoją makabryczną decyzję. Ten wybitny spektakl z pewnością na długo utkwi w Twojej pamięci.
Tekst „Balladyny” wzbogacono fragmentami „Króla Ducha”, „Genezis z Ducha” oraz wierszem Juliusza Słowackiego „Uspokojenie”. Dodatkowo spektakl zawiera zapadające w pamięć fragmenty opery „Goplana” Władysława Żeleńskiego, a także „Legendy” Stanisława Wyspiańskiego.
„Balladyna” to tragedia w pięciu aktach napisana przez Juliusza Słowackiego w Genewie w 1834 roku. Opowiada o żądzy władzy i dorastaniu do roli morderczyni. To nie przypadek, że imię głównej bohaterki nawiązuje do ballady – zawierającej zazwyczaj fantastyczne motywy i elementy ludowych wierzeń.