TEATR I TANIEC

„Kordian” w reżyserii Jana Englerta do obejrzenia on-line!

„Kordian” w reżyserii Jana Englerta do obejrzenia on-line!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden z czołowych spektakli Teatru Narodowego w Warszawie będzie udostępniony bezpłatnie na platformie You Tube już w najbliższą sobotę!

„Kordian”, czyli najsłynniejszy dramat Juliusza Słowackiego nawiązujący do powstania listopadowego oraz ukazujący historię próby zamachu na życie cara Mikołaja I powstał w 1883 roku. Opracowana i wyreżyserowana przez Jana Englerta współczesna inscenizacja „Kordiana” należy do najpopularniejszych spektakli wyprodukowanych przez Teatr Narodowy w Warszawie. Premiera przedstawienia miała miejsce w 2015 roku i od tego czasu „Kordian” ze słynną sceną na Mont Blanc sporadycznie schodził z warszawskich afiszów. Udostępnione nagranie zostało stworzone 20 sierpnia bieżącego roku, gdy spektakl był wystawiany z okazji 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego. Przedstawienie zostanie opublikowane 9 stycznia o godzinie 19.00 i będzie dostępne do północy 11 stycznia. Link do spektaklu można odnaleźć na Facebookowym profilu teatru lub na kanale TEATR NARODOWY na platformie You Tube.

Obsada

W „Kordianie” występuje wiele znanych i cenionych aktorów. Jan Englert zaprosił do współpracy m.in. Danutę Stenkę, Jerzego Radziwiłowicza, Ewę Wiśniewską czy Grzegorza Małeckiego. W rolę Kordiana wcielą się Marcin Hycnar oraz Kamil Mrożek. W spektaklu wykorzystano także fragmenty utworów Johanna Wolfganga Goethego, Stanisława Wyspiańskiego oraz innych utworów, które stworzył Juliusz Słowacki.

Fot. Teatr Narodowy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*