MUZYKA

Nowości płytowe w maju

Nowości płytowe w maju
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wytwórnie muzyczne przygotowały w tym miesiącu wiele interesujących propozycji!

The Black Keys „Delta Kream”

Poprzedni album pochodzącego z Ohio zespołu rockowego ukazał się w 2019 roku. Od tego czasu The Black Keys wydawało kilka utworów, jednak dopiero 3 maja ukazały się dwa najnowsze single, które zapowiadają nadchodzącą płytę. Premiera krążka odbędzie się 14 maja.

Olivia Rodrigo „Sour”

18-latnia wokalistka na początku roku przebojem wdarła się na światowe listy przebojów, które podbiła debiutanckim utworem „driver’s license”. 21 maja na rynku pojawi się jej pierwszy studyjny album, który według ekspertów może powtórzyć sukces styczniowego singla utrzymującego się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 przez osiem tygodni.

Bass Astral x Igo „Satellite”

28 maja zadebiutuje także trzeci studyjny album duetu. Tworzący parę Igo zyskał dużą popularność dzięki udziałowi w ubiegłorocznym projekcie „Męskie Granie”. Premierę płyty zaplanowanej na końcówkę maja poprzedzały wydane w ubiegłym roku trzy single.

Brodka „Brut”

Tego samego dnia premierę będzie miał także nowy album Moniki Brodki. Jedna z najpopularniejszych polskich artystek dwa miesiące wcześniej zaprezentowała nowy singiel ze swojej piątej już płyty „Game Change”. Teledysk do utworu w serwisie YouTube wyświetliło ponad milion użytkowników.

Fot. cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*