LITERATURA

Nauka hiszpańskiego – co może okazać się pomocne?

Nauka hiszpańskiego – co może okazać się pomocne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hiszpański z roku na rok staje się  popularniejszym językiem, dlatego na jego naukę decyduje się coraz więcej osób. W dzisiejszych czasach przyswajanie nowego języka nie musi wiązać się z długimi godzinami spędzonymi nad książkami. Sprawdź, co sprawi, że nauka nowego języka będzie łatwym oraz przyjemnym doświadczeniem.

Motywacja

Nie ma jednej uniwersalnej metody na naukę języka, który sprawdzi się wszystkim. Mózg każdego z nas funkcjonuje inaczej, przez co w inny sposób przyswajamy treści. Wiele też zależy od innych czynników, takich jak predyspozycje językowe, intensywność pracy oraz przede wszystkim motywacji. Przy regularnej pracy i chęci do działania jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Warto również wypróbować kilku różnych metod nauki języka, by znaleźć tę, która będzie odpowiadać nam najbardziej.

Metoda fiszek

Metodę fiszek stosują uczniowie oraz lektorzy na całym świecie. Polega ona na prostym mechanizmie pytanie – odpowiedź. Z jednej strony karteczki znajduje się dane słówko po hiszpańsku, a z drugiej jego polskie tłumaczenie. Obracając fiszkę uczymy się nowych leksemów lub całych zwrotów. Metodę tę możemy stosować w każdym miejscu i czasie, np. w komunikacji miejskiej lub przed pójściem spać. Zakup fiszek umożliwi nam księgarnia hiszpańska, lecz z powodzeniem możemy wykonać je własnoręcznie. Osobom lubiącym korzystać z nowych technologii, polecamy aplikacje z fiszkami w wersji elektronicznej.

Metoda post it

Post it to małe, samoprzylepne karteczki, na których wypisujemy nazwy przedmiotów i przyklejamy je w całym domu. W ten sposób nauczymy się hiszpańskich nazw rzeczy z naszego otoczenia. Być może dzięki tej metodzie hiszpańskiego nauczymy się nie tylko my, lecz także nasi współdomownicy.

Powtarzanie na głos

Aby nauczyć się poprawnej hiszpańskiej wymowy, należy jak najwięcej powtarzać na głos. Rób to podczas czytania fiszek, nauki z podręcznika itp.

Oglądanie filmów i seriali w oryginale

Możliwość oglądania filmów i seriali w oryginalnym języku to ogromne dobrodziejstwo dzisiejszych czasów. W ten sposób możemy osłuchać się z językiem i jego oryginalnym akcentem. Utrwalimy sobie konstrukcje gramatyczne oraz nauczymy się nowych słów, przy okazji spędzając miło czas w towarzystwie ciekawej produkcji filmowej.

Aplikacje do nauki języków

Aplikacja na telefon do nauki języka hiszpańskiego umożliwia uczenie się w dogodnym miejscu o dogodnej porze. Dostosowuje się ją do poziomu użytkownika, dzięki czemu może korzystać z niej zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana. Wiele z nich przypomina strukturę gry – za naukę danej partii materiału otrzymujemy nagrodę i możemy wejść na kolejny poziom. Zapominalscy mogą ustawić sobie specjalne przypomnienie, które zasygnalizuje, że przyszedł czas na naukę.

Alternatywne metody nauki języka obcego

Jeżeli żaden z powyższych sposobów na naukę języka nie przypadł Ci do gustu, możesz skorzystać z metod alternatywnych. Są wśród nich np. metoda Callana, polegająca na ciągłym powtarzaniu danych wyrazów i struktur; metoda Berlitza, czyli mówienie przez całą lekcję w obcym języku i wyjaśnianie niezrozumiałych treści za pomocą gestów; oraz metoda wilka, polegająca na wychwytywaniu cudzych błędów.

Fot.: Leeloo Thefirst/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*