SZTUKI WIZUALNEWYDARZENIA

„Every Truth has Four Corners” – wyjątkowa wystawa we Wrocławiu

„Every Truth has Four Corners” – wyjątkowa wystawa we Wrocławiu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie wystawy wybitnych dzieł sztuki z kolekcji Volkera Diehla we wrocławskim OP ENHEIM już w najbliższy piątek.

Wernisaż rozpocznie się 19 marca o godz. 18.30. Tym samym otwiera on kolejną odsłonę cyklu, który został zapoczątkowany w 2019 roku, a jego celem jest prezentacja światowych dzieł sztuki. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z unikalną kolekcją zgromadzoną przez Volkera Diehla, berlińskiego marszanda oraz współtwórcę targów sztuki współczesnej Art Forum Berlin.

Wielopoziomowa opowieść

Kolekcja obejmuje aż 1000 różnych dzieł artystów rosyjskich, niemieckich oraz pochodzących z krajów azjatyckich. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo prace takich twórców, jak m.in.: Marc Adrian, Martin Assig, Boris Mikhailov, Tadaaki Kuwayama czy Tomoko Takahashi. Organizatorzy wystawy chcieli odejść od typowej prezentacji sztuki w stronę niezwykłej opowieści, na którą składają się cztery główne wątki: A Singular View, The Minimal Mind, Building a Constructed World oraz Fetish and Fantasy.

Kuratorem wystawy jest Mark Gisbourne, jeden z najbardziej uznanych kuratorów oraz historyków sztuki w Europie. Kolekcję dzieł będzie można oglądać od 20 marca do 9 maja br.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*