TEATR I TANIECWYDARZENIA

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu rusza 11.11 na Saskiej Kępie!

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu rusza 11.11 na Saskiej Kępie!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jubileuszowa edycja będzie podróżą po warszawskich scenach teatralnych. Na ich deskach pojawią się artyści z Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch.

Festiwal od wielu lat współpracował z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Ta kolaboracja dobiegła końca i twórcy postanowili przenieść spektakle na scenę Promu Kultury na Saskiej Kępie. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami epidemiologicznymi wystawiane spektakle pantomimiczne będzie można obejrzeć na 3 sposoby. Widzowie mają możliwość zakupu biletu na stacjonarne wydarzenie. Ze spektaklu będzie się także odbywać transmisja na żywo, na którą będzie można wykupić dostęp. Ostatnim sposobem uczestniczenia w Festiwalu Sztuki Mimu jest wykupienie dostępu do specjalnie przygotowanego VOD nagrania spektaklu ze sceny Promu Kultury. Taka wersja będzie dostępna przez 48 godzin.

Różnorodność, wrażliwość i emocje

Festiwal cieszy dużą popularnością w środowisku sztuk wizualnych. Świadczy o tym fakt, że organizowany jest już od 20 lat. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna edycja ma być podróżą poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. „Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom” i właśnie dlatego warto obejrzeć ją na żywo w wykonaniu najwybitniejszych artystów z Europy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*