WYDARZENIA

Uroczyste obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego już w ten weekend! Na scenie m.in. Ørganek

Uroczyste obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego już w ten weekend! Na scenie m.in.  Ørganek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na scenie głównego koncertu wystąpią znani artyści, a na terenie stolicy odbędą się interesujące aktywności, takie jak gra miejska, zlot harcerski czy konkurs fotograficzny.

Wydarzenie upamiętniające wybuch jednego z najtragiczniejszych powstań w historii Polski jest nieodłączny element warszawskiego krajobrazu w sierpniu. W tym roku mija 77 lat od godziny „W”, a uroczyste świętowanie rozpocznie koncert zespołu Ørganek. Podczas wydarzenia znany rockowy band zaśpiewa piosenki specjalnie przygotowane piosenki, które powstały wraz z zaproszonymi gośćmi. Wyjątkowy koncert odbędzie się lipca 24 godzinie 17:00 w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Wejściówki można kupić na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego. Wydarzenie będzie także transmitowane w TVN24 oraz na kanale YouTube MPW. Warszawiacy będą mogli także skorzystać z rozmaitych atrakcji przygotowanych z okazji rocznicy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nietypowa inspiracja

Zespół Ørganek oprócz specjalnego koncertu nagrał wyjątkową płytę z muzyką inspirowaną wojennymi fotografiami wykonanymi przez Eugeniusza Lokajskiego. To relacja z ulic i mieszkań okupowanej Warszawy stała się pretekstem do stworzenia albumu „Ocali nas miłość”. Premiera płyty odbędzie się w dniu koncertu.

Zdjęcie główne: Itokyl/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*