Na terenie zabytkowej fabryki powstał wyjątkowy kompleks biurowo-usługowy. W jego skład będzie wchodzić muzeum upamiętniające działanie jednego z największych przedsiębiorstw przemysłowych XIX wieku.
Ponad dwuhektarowy teren powstałej w 1820 roku fabryki Norblina od lat 90. stał w centrum stolicy jako jeden z największych nieużytków. Budynki poddano renowacji i przybudowie, dzięki czemu powstaną tu strefa usługowa, część biurowa oraz zabytkowe muzeum, które przybliży zwiedzającym historię fabryki. W skład terenu muzealnego będzie wchodzić aż 10 pofabrycznych budynków i 50 zabytkowych maszyn przemysłowych. Zwiedzający będą mieli okazje poznać historię założycieli przedsiębiorstwa oraz ich rodzin, wyrobów, architektury, legend fabryki oraz jej powojennych losów. Muzeum przygotowało 4 podstawowe ścieżki tematyczne, w ramach których będzie można oglądać multimedialne ekspozycje. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na drugą połowę tego roku.
Wierzymy, że właśnie taka formuła najlepiej opowie wyjątkową historię Fabryki Norblina, będącej ikoną warszawskiego przemysłu. To nasz ukłon w stronę tak długiej i znaczącej tradycji tego miejsca, która wreszcie doczeka się należnej sobie prezentacji i dotrze nie tylko do mieszkańców miasta, ale stanowić będzie również kolejny ciekawy punkt dla odwiedzających je turystów
– podkreśla A. Setniewski, dyrektor Muzeum Fabryki Norblina.
Muzeum Fabryki Norblina to nie jedyna atrakcja na terenie niedziałającego od lat przedsiębiorstwa. Oprócz części biurowej w centrum warszawskiej Woli będzie można także znaleźć między innymi liczne kawiarnie, restauracje, kino butikowe, piano bar, siłownię, kwiaciarnię czy biobazar.