WYDARZENIA

Noc Kultury 2021 w Lublinie w nowej odsłonie

Noc Kultury 2021 w Lublinie w nowej odsłonie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To będzie najdłuższa noc na świecie – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Tegoroczna edycja lubelskiej Nocy Kultury potrwa bowiem aż sześć tygodni!

Wyjątkowe wydarzenie, które z każdą edycją przyciąga tłumy odwiedzających rozpocznie się 4 czerwca i będzie trwało aż do 21 lipca. Taką zmianę organizatorzy wydarzenia tłumaczą troską o bezpieczeństwo uczestników w związku z pandemią. W tym roku Noc Kultury będzie miała formułę spacerów, w czasie których uczestnicy mogą odkrywać niezwykłe instalacje ukryte w różnych przestrzeniach Starego Miasta w Lublinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

MOC Kultury

To przewodnie hasło tegorocznego wydarzenia, które symbolizuje siłę, energię oraz twórczy potencjał. Podwórka, uliczki i inne zaułki Starego Miasta na nowo zachwycą unikalnymi ekspozycjami, wśród których znajdą się również nawiązania do poprzednich edycji, m.in. niezwykła instalacja ukazująca dwie latające ryby – kolorową autorstwa Jarosława Koziary oraz monochromatyczną – Francoisa Monneta. Podnadto nad głowami przechodniów zawiśnie unikalny żyrandol wykonany aż z czterech tysięcy ping-pongowych piłeczek. Na Placu Łokietka w Lublinie pojawi się natomiast instalacja artystyczna inspirowana globusem. Szczegółowy program wszystkich atrakcji dostępny jest na stronie wydarzenia.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*