SZTUKI WIZUALNE

Banksy po raz pierwszy w Polsce!

Banksy po raz pierwszy w Polsce!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przyszłym roku odbędzie się pierwsza polska wystawa prac jednego z najpopularniejszych brytyjskich artystów graffiti na świecie!

„The Art Of Banksy. Without Limits” to zbiór ponad 100 dzieł tajemniczego artysty: szablony wykonane specjalnie na potrzeby projektu, rzeźby, fotografie czy instalacje. Wystawa odwiedziła już 11 miast na całym świecie, między innymi Paryż, Berlin, Wiedeń czy Istambuł, gdzie cieszy się dużą popularnością i dotychczas obejrzało ją prawie 800 tysięcy osób. Polska edycja odbędzie się w centrum Praskim Koneser w Warszawie. Początek wystawy Banksy’ego zaplanowano na 12 lutego 2021 roku. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Enigmatyczny artysta street art

Tożsamość Banksy’ego to jedna z największych tajemnic współczesnego świata artystycznego. Wiadomo, że artysta pochodzi z Wielkiej Brytanii i ma około 40 lat. Jego prace zyskują międzynarodowy rozgłos i są komentowane przez ekspertów z każdego zakątka świata. Dwa dni temu ukazał się kolejny mural Banksy’ego i znów pojawił się jako główny temat większości mediów. Tym razem graffiti powstało na budynku należącym do starszej kobiety z Bristolu. Dzięki dziełu popularnego artysty wartość jej domu wzrosła o kilkaset procent.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*